×


Club Fighters Music
Najnovšie články: Plánované automatické vypnutie počítača:Tri druhy láskyBáseň - Denník
Home Knihovna Návody Download Flea-Market Visit-BookVyber si hudbu a zvoľ ľubovoľný článok:


Tri druhy lásky 25 životných rád Ozrejmime si Audio - Pavol Hudák

Báseň:

Denník Blúdil chlapec Hodváb

Motiváciu:

Prečo veľa ľudí umiera vo veku 25 Život bez hraníc Zamyslenie Robiť ťažké veci Vstaň a zažiarTri druhy lásky

Tri druhy lásky

“ Láska ak “

Prvý typ lásky je pre mnoho ľudí jediný, aký vôbec poznajú. Nazývam túto lásku "láska ak". Túto lásku môžeme prijímať alebo dávať, ak sú splnené určité požiadavky. Musíš niečo urobiť, aby si si takúto lásku zaslúžil. "Ak budeš dobré dieťatko, ocinko ťa bude mať rád." "Ak uspokojíš moje očakávania ako milenec..." "ak vyhovieš mojim predstavám..." "Ak sa so mnou vyspíš..." - budem ťa mať rád. Rodičia často učia svoje deti tomuto druhu lásky, keď im hovoria: "Ak budeš mať dobré vysvedčenie..., ak sa budeš priateliť s tými a tými deťmi..., ak sa budeš obliekať a správať tak a tak..., budeme ťa mať radi. "V tomto prípade je láska ponúkaná výmenou za niečo, čo si druhá strana praje. Motivácia takejto lásky je v podstate sebecká. Jej účelom je získať niečo výmenou za lásku. Láska "ak" je ako lákadlo na povrázku, ktoré môže kedykoľvek zmiznúť. Ak sú splnené podmienky, všetko je v poriadku. Akonáhle sa začneš zdráhať - nevyhovieš požiadavkám na sex, nechceš súhlasiť s tým či oným - láska tam zrazu nieje. Je to poľutovaniahodné, že láska, ktorá si kladie podmienky, takmer vždy sama seba zničí, pretože skôr alebo neskôr jeden z partnerov nebude stačiť plniť požiadavky druhého. Mnoho manželstiev sa rozpadá, pretože boli založené na tomto type lásky. Manžel alebo manželka zistí, že je zamilovaná nie do svojho skutočného partnera, ale do vysnívanej, neskutočnej, zromantizovanej predstavy. Keď časom zistí, aký partner v skutočnosti je, alebo nie sú splnené očakávania, "láska ak" sa často obráti v hnev, a ostatní ľudia sa možno nikdy nedozvedia prečo.

“ Láska pretože “

Druhým typom lásky (a myslím, že na základe tohto typu lásky sa vydáva a žení najviac ľudí) je láska, ktorú nazývam "láska pretože". Touto láskou je človek milovaný pre niečo, čím je, čo má alebo robí. Inými slovami, táto láska vzniká na základe určitých hodnôt alebo kvalít partnera. Táto láska vlastne hovorí: "Milujem ťa, pretože si pekná." "Milujem ťa, pretože si bohatý." "Milujem ťa, pretože mi poskytuješ bezpečie. "Milujem ťa, pretože si iný ako všetci ostatní, pretože si obľúbený alebo slávny" a pod. Možno poznáte nejakú ženu, ktorá miluje určitého muža, pretože je to výborný športovec. Na niekoho iného ako na absolútnu jedničku by sa ani nepozrela. Je zamilovaná nie do neho, ale do jeho postavenia a popularity. Častokrát mi ľudia hovoria: "Táto - láska pretože - sa mi celkom páči. Chcem byť milovaný pre to, čo som, pre konkrétne kvality a hodnoty, ktoré mám. Čo je na tom zlé ? "Možno, že nič. Každý z nás chce byť milovaný pre niečo vo svojom živote. Určite je lepšie dať prednosť tejto láske pred "láskou ak". "Lásku ak" si musíme zaslúžiť, a to veľakrát vyžaduje veľa úsilia. Ak nás niekto miluje pre to, čo sme, je to pre nás oveľa pohodlnejšie. Vieme, že niečo v nás alebo na nás je hodné lásky. Ak však žijeme v takomto vzťahu, čoskoro na tom nebudeme lepšie než tí, ktorí si musia svoju "lásku ak" zaslúžiť. A to nie je príliš pevný základ pre manželstvo, ani pre akýkoľvek iný trvalý vzťah. Predstavme si napríklad problém konkurencie. Čo sa stane, ak sa objaví niekto, kto vykazuje žiadané kvality vo väčšej miere ? Predstav si, že si moja žena a tvoja krása je dôvodom, prečo ťa tvoj muž má rád. Čo sa stane, keď sa "na scéne" objaví krajšia žena? Ak je láska tvojej priateľky alebo manželky založená na tvojom plate alebo na tom, čo je za to možno kúpiť, čo sa stane, keď stratíš prácu alebo nebudeš schopný z nejakých dôvodov zarábať toľko ako predtým ? Alebo čo sa stane, keď sa objaví niekto, kto má viac peňazí alebo lepšie schopnosti ich zarábať ? Vyradí ťa taká konkurencia? Ohrozí tvoj vzťah ? Ak áno, je to typický príklad "lásky pretože". S týmto druhom lásky sa spájajú ešte ďalšie problémy. Je zistené a platí to pre väčšinu z nás, že každého z nás tvoria vlastne dvaja ľudia. Po prvé je to tá podoba, ktorú ukazujeme svetu - taký, s akým sa stretáva verejnosť. A potom existuje tá naša druhá stránka, osobnosť, ktorú naozaj pozná len veľmi málo ľudí, pokiaľ ju vôbec niekto pozná.
Zo svojich poradenských pohovorov s ľuďmi, ktorí prežívajú "lásku pretože", som zistil, že buď jeden alebo obaja partneri sa naozaj boja, aby ten druhý nepoznal aký tam hlboko vnútri v skutočnosti sú. Veľmi sa obávajú, že ak ich partner spozná pravdu, budú menej prijímaní, menej milovaní alebo možno úplne odmietnutý. Pred časom som na túto tému hovoril so skupinou študentov. Jedna zo študentiek sa zrazu rozplakala. Bývala krásna a bola zasnúbená. Po automobilovej nehode však zostala jej ľavá tvár škaredo zjazvená. Veľmi jej pomohla plastická operácia, ale jej vzťah nebol nič než "láskou pretože". Jej srdce naplnila neistota a strach, nakoniec sa jej známosť "zrútila". Bol to klasický príklad "lásky pretože". Tá vlastne hovorí: "Milujem ťa, chcem ťa, pretože..." Mnohé lásky, ktoré sme v živote poznali, sú láskami tohto typu. Tento druh lásky v nás vždy vyvolá pochybnosti, ako dlho vydrží.

“ Milujem ťa a bodka “

Našťastie však existuje ešte iný druh lásky, láska žiarivá a krásna. Prial by som každému, aby ju prežil. Je to láska bez podmienok. Táto láska vlastne hovori : "Milujem ťa, nehľadiac na to , aký možno v jadre si. Budem ťa milovať, nech sa s tebou stane čokoľvek. Nemôžeš urobiť nič, čo by ohrozilo moju lásku. Milujem ťa a bodka." Láska "milujem ťa a bodka" nie je slepá. K tomu má ďaleko. Táto láska môže svoj ​​objekt poznať veľmi dobre. Pozná jeho nedostatky a chyby. Úplne bezo zvyšku ho prijíma, bez toho, aby za to čokoľvek požadovala. Túto lásku si nie je možné nijako zaslúžiť. Nemôžete urobiť nič, aby bola väčšia. Nemôžete ju ničím odvrátiť. Nie je na nič viazaná. Od "lásky pretože" sa líši tým, že nevzniká na základe nejakej príťažlivej kvality milovanej osoby. Touto láskou môžeme milovať aj úplne bezvýznamné osoby tak, ako by mali nekonečnú hodnotu. Túto lásku sú schopní prežívať len úplní a zrelí jedinci, ktorí nepotrebujú zo životných vzťahov stále len brať, aby zaplnili prázdne miesta vo svojej vlastnej osobnosti. Zrelej osobnosti nič nebráni v tom, aby do vzťahu dávala, bez toho, aby za to niečo požadovala. Možno si to ani neuvedomuješ, ale táto láska je pre nás dôležitejšia než čokoľvek iného. Pokiaľ práve teraz neprežívaš takú lásku , pravdepodobne dúfaš, že raz ju prežiješ, alebo sa rád vraciaš k dobre stráženej spomienke na dobu, kedy si takúto lásku zakúsil. Život bez vzťahu, ktorý takúto lásku aspoň pripomína, vedie v konečnom dôsledku k beznádeji. Láska "milujem ťa a bodka" je vzťah, do ktorého investujeme. Táto láska sa nemôže dočkať, až bude môcť niečo dať. Ostatné dva druhy lásky sa nemôžu dočkať, až niečo získajú. "Milujem ťa a bodka" znamená "dávam", dobrovoľne dávam seba samého. A v tomto vzťahu nie je miesto pre obavy, neistotu, nátlak, závisť alebo žiarlivosť. Veľa chalanov namietne : " Keby som mal svoje dievča rád bez ohľadu na to, ako vyzerá a čo robí, nebude sa zanedbávať ? A vieš, že nie ? Taká láska je láska, v ktorej dávame. Je to vlastne Božia láska pôsobiaca v človeku. Je tak prívetivá, krásna a tak neodolateľná, že dokáže z druhého "vytiahnuť" to najlepšie. Vyvoláva v tom druhom tvorivé zmeny. Tieto zmeny nevyžaduje, sú jednoducho prirodzenou reakciou na bezpodmienečnú lásku. Moja manželka ma takto miluje, pred ňou nemusím nič hrať. Jej bezpodmienečná reakcia vo mne vyvoláva prirodzenú túžbu byť taký, aký by som podľa nej mal byť. Nie, že by som taký byť musel, ale ja taký byť chcem. Je to prirodzená reakcia na lásku "milujem ťa a bodka", ktorou ma miluje. Ktorú z troch menovaných druhov lásky si vyberieš? Veľmi málo ľudí si zámerne vyberá "lásku ak". Tá si vyžaduje nepretržité a nekonečné úsilie. Zostávajú ďalšie dva typy lásky. Je prekvapujúce, že veľa ľudí volí "lásku pretože". Možno, že byť milovaný týmto spôsobom je lichotivějšie. Byť milovaný pre to, čo som alebo čo mám, je uspokojujúce. Podporuje to vaše sebavedomie. Je to však krehká stavba, ktorá nakoniec ničí sama seba.
Tajomstvo skutočnej lásky je v treťom type lásky - "milujem ťa a bodka". Nie je príliš bežný, pretože jediným trvalým zdrojom tejto lásky je sám Boh. Žiadny človek nemôže dôkladne milovať touto láskou, bez toho, aby v ňom neprebýval Boží Duch a neviedol ho. A Boh nezištne vkladá túto lásku do srdca každého človeka, ktorý je ochotný priznať, že o to stojí a že potrebuje Božiu pomoc, aby dokázal takú lásku prejaviť. Prečo je táto láska taká vzácna? Prečo je takým tajomstvom? Pretože sa neznáša s ľudskou pýchou. Neradi priznávame, že nedokážeme byť vlastnou silou a vôľou tým, čím chceme. Najradšej by sme zabudli na túto lásku "milujem ťa a bodka", pretože vyžaduje disciplínu a sebaovládanie. Vyžaduje, aby sme brali svoje emócie a telesné túžby tak, aby nám slúžili, a nie tak, aby sme my slúžili im.

 

Zdroj: Úryvok z knihy „Lásku dát, lásku brát“ – Josh McDowell a Paul Lewis ( 18.07.2016 )

↖ VRÁTIŤ SA SPÄŤ HORE
Báseň - Denník

Báseň - Denník

Kamaráti-rovesníci-mladí ľudia odchádzajú
smútky, sťažnosti i bolesti od ich rodičov prichádzajú.
Každý kto zostane na gladiátora sa mení,
nádej tak malá zostáva že takmer jej neni.
Silnejší na kolená ťa tlačia
po tvojej pokore, poklone lačia.
Láska je najväčšia mena,
len bolesťou ju vyrobíš,
kto dobre sa má nemá mena,
ak tvoríš čas nestratíš.
S láskou v ruke pochopenie,
to česť, úcta i vyznamenianie.
Obeta však ťažký kríž,
v ktorej len čím dlhšie si tým zvíťazíš.

Zdroj: Michal Kulina ( 17.07.2016 )

↖ VRÁTIŤ SA SPÄŤ HORE
Báseň - Blúdil Chlapec

" Po ceste do neznáma kráča chlapec.
Z jeho šiat zostáva len strapec.
Piesočný vietor ničí jeho tvár
a bráni očiam pozrieť sa v diaľ.
Sucho a navôkol samá spúšť,
tak ako z jeho duše zostáva len púšť.
Svoj poklad dávno odložil na zámok do truhlice
a sedí teraz v rohu tmavej temnice.
Jeho oči kryje tieň
a navôkol hrá ticho svoju pieseň.
Život naďalej plynie
a jeho mladosť s časom hynie.
Hovoril si že nepočúva žiadne drísty
a tak mu život unikol pomedzi prsty.
Stupienky ktoré boli pevné a isté,
zmenili sa na krehké lupienky a lístie.
Beží chodbou do neznáma
a za chrbtom mu kráka vrana.
Chodba však nemá koniec
a na jej konci zvoní zvonec.
Boh mu šepká slová do uší
a dobré skutky ho hladia na duši.
Prestal myslieť na seba
a pomáha tam kde treba.
Ľudia vyniesli ho hore
a on má nádej na obzore.
Jeho kroky sú pevnejšie
a božím smerom presnejšie.
Bože ty stojíš nado mnou, ja viem
a preto ťi za život ďakujem. "

Zdroj: Michal Kulina ( 16.07.2016 )

↖ VRÁTIŤ SA SPÄŤ HORE
Báseň - Hodváb

Čo jemnosť, to pôvab
tanec sťa pierko
neubrániac láska
k tebe zahorí.

V pokore sťa hodváb
unesie ako v mori drievko
tam kam sám chcem kráska
pre ktorú prenášam hory.

Nebáť sa vzoprieť zrak a
pozrieť netvorovi do očí.
Tá odvaha a pokoj i láska
plynie v tebe anjelovi.

Zdroj: Michal Kulina ( 15.07.2016 )

↖ VRÁTIŤ SA SPÄŤ HORE
Prečo veľa ľudí umiera vo veku 25

Zdroj: PrinceEa ( 14.07.2016 )

↖ VRÁTIŤ SA SPÄŤ HORE
Život bez hraníc

Ak chcem žiť život bez hraníc, musím mať:

 1. Výrazný zmysel pre povinnosť.
 2. Nádej tak silnú, že nebude možné ju potlačiť.
 3. Vieru v Boha a Jeho nekonečné možnosti.
 4. Lásku a seba prijatie.
 5. Veľký nadhľad.
 6. Odvážneho ducha.
 7. Vôľu po zmene.
 8. Vieru v srdci.
 9. Hlad po príležitostiach.
 10. Schopnosť vyhodnocovať riziká a brať život s úsmevom.
 11. Túžbu pomáhať druhým na prvom mieste."K dlhodobému šťastiu nevedú ľahké cesty. Pokiaľ vsadíte na dočasné potešenie, nájdete len dočasné uspokojenie. Lacné vzrušenie vám prinesie len to, čo ste si zaplatili. Ľahko nadobudol, ľahko stratil. "Život neznamená mať, život znamená byť." "Môžete sa obklopiť všetkým, čo sa dá kúpiť a naďalej budete zúfalý tak, ako len človek môže byť." "Nebojte sa ísť za svojimi snami a nikdy nepochybujte, že dokážete prekonať všetko, čo sa vám postaví do cesty. Často tie najväčšie prekážky o ktorých si myslíme, že nás ťahajú späť, nás v skutočnosti činia silnejšími." "Keď je pred vami problém, nevzdávajte sa ani pred ním neutekajte. Vyhodnodte situáciu, hľadajte riešenie a verte, že, ak sa stane, čo sa stane, nakoniec všetko dobre dopadne. Základom je trpezlivosť."
(Kniha: Život bez hraníc-Nick Vujicic)

"Vo všetkom hľadajte príležitosť. Nezáleží na tom, ako pochmúrny sa zdá byť váš život. Pozdvihnite zrak a uvidíte príležitosti. Vždy ich uvidíte, pretože vždy sú tu."
(Norman Vincent Peale)

Zdroj: Kniha - Život bez hraníc -Nick Vujicic ( 13.07.2016 )

↖ VRÁTIŤ SA SPÄŤ HORE
Robiť ťažké veci

Buď aj ty Rebelucionárom a vzbúr sa proti malým očakávaniam.
Ukáž, že je v tebe viac ako si ostatný myslia.

Zdroj: kniha - Robiť ťažké veci - Alex a Brett Harrisovci ( 12.07.2016 )

↖ VRÁTIŤ SA SPÄŤ HORE
Vstaň a zažiar

Bol raz jeden mladý chalan, ktorý chcel zarobiť veľa peňazí a tak zašiel za jedným známym učiteľom a povedal: "Učiteľ, ja chcem byť na rovnakej úrovni ako si ty." Učiteľ mu odpovedal: "Ak chceš byť na rovnakej úrovni ako ja, stretneme sa zajtra ráno, na pláži."" ...Mladík bol na pláži už o štvrtej ráno pripravený a v obleku. Učiteľ mu povedal: "Radšej si si mal vziať tepláky." Starec ho vzal za ruku a spýtal sa: "Ako veľmi chceš byť úspešný?" Odpovedal mu: "Chcem byť veľmi úspešný" , a tak učiteľ povedal: "Ideme do vody." A tak kráčali smerom k vode. Keď už boli vo vode a siahala im po pupok tak si chlapec hovorí: " ...ten starec je blázon. Ja chcem zarábať peniaze a tento starec ma núti plávať. Ja som ho neprosil, aby zo mňa urobil plavčíka. Ja chcem zarobiť peniaze." Učiteľ povedal: "Poď ešte ďalej", on išiel ďalej až mali vodu okolo ramien. Chlapec si povedal: "...to je starý blázon, zarába síce veľa peňazí, ale je to blázon." Učiteľ mu znova povedal, "Poď ešte ďalej!", išiel teda ešte ďalej a vodu mal už okolo úst. Mladý chlapec sa zrazu chcel vrátiť, myslel si totiž, že ten starec je úplne mimo. Starec mu však povedal: "Ja som si myslel, že chceš byť úspešný. Tak kráčaj ešte ďalej!" Podišiel k nemu, chytil ho za hlavu a držal ho dolu pod vodou. Stále ho držal. Mladík začal bojovať, škriabal ho ale učiteľ ho stále ponáral pod vodu. Tesne pred tým než skoro mladík omdlel, ho učiteľ zdvihol a povedal mu: "Mám pre teba jednu radu:

Ak budeš chcieť uspieť rovnako ako dýchať, tak budeš úspešný. Neviem koľkí z vás máte Astmu. Ale ak si niekedy zažil astmatický záchvat, keď nemáš dostatok kyslíka a dusíš sa. Jediné čo vtedy chceš, je trocha sa nadýchnuť. Nezaujíma ťa nijaký basketbalový zápas, Nezaujíma ťa, čo dávajú v televízii, Nezaujíma ťa, či ti niekto volal, Nezaujíma ťa žiadna párty, Jediné na čom ti záleží ak sa dusíš, je dostať trocha kyslíka. To je všetko ! A ak sa dostaneš do toho bodu, kedy jediné čo chceš, je byť úspešný, tak veľmi ako chceš dýchať. Potom budeš úspešný!!!"

"Väčšina z vás chce byť úspešná! Ale nechce to dostatočne! Chce to len trochu. Nechcete to ani tak veľmi, ako chcete ísť na párty. Nechcete to ani tak veľmi, ako to že chce vyzerať cool. Väčšina z vás nechce úspech ani tak veľmi ako chce spánok. Niektorý z vás milujú spánok viac ako úspech. A poviem vám, ak budete úspešný, budete musieť byť ochotný vzdať sa spánku. Budeš musieť pracovať aj keď si spal 2 alebo 3 hodiny. A ak chceš byť naozaj úspešný, niekedy budeš musieť byť hore aj 3 dni vkuse. Pretože ak pôjdeš spať, ujde ti príležitosť na to, aby si bol úspešný! Tak veľmi to musíš chcieť."

"Počúvaj ma! Musíš chcieť byť tak úspešný, že zabudneš jesť. Moja kamarátka raz pracovala, robila niečo dôležité. Prešli 3 dni a ona zabudla, že vôbec nejedla. Pretože bola taká sústredená. Nikdy nezabudnem, keď robil 50 Cent svoj film. Zistil som si pár informácii o ňom. 50 Cent povedal, že ak nepracoval na filme, tak pracoval na svojom albume. A oni sa ho spýtali, 50 Cent kedy vlastne spíš ? A on im odpovedal: Spánok? Spánok je pre tých čo sú na mizine. Ja nespávam. Mám príležitosť splniť si svoj sen. Neplač a neskoncuj s tým! Už si aj tak zranený, dostaň za to aspoň nejakú odmenu. Nechoď spať, pokým nie si úspešný."
"Počúvaj ma, prišiel si sem aby som ti pomohol s peniazmi. keď budeš dostávať peniaze, môžeš skákať od radosti, robiť saltá ale: Nikdy nebudeš úspešný, ak ti budem musieť dať čo i len cent. Nebudeš úspešný, pokým sám nepovieš:"

"Ja peniaze nepotrebujem, pretože ja si ich viem zarobiť."

Zdroj: video - motivuj.com ( 11.07.2016 )

↖ VRÁTIŤ SA SPÄŤ HORE
Zamyslenie

”Naším najväčším strachom nie je to, že nie sme hodní. Naším najväčším strachom je, že máme neobmedzenú moc. Nie tma, ale svetlo v nás naháňa najväčší strach. Pýtate sa seba samých: “Ako môžem byť taký úžasný nádherný, talentovaný a skvelý ?” Ale ak nie sme takí, akí vlastne sme ? Svetu neposlúži, ak si budeme myslieť, že sme bezvýznamní. Nič nedosiahneme tým, ak sa budeme krčiť len preto, aby sa ostatní pri nás necítili neisto. Narodili sme sa ako prejav božej slávy, ktorá je v nás. V každom z nás ! Keď necháme zažiariť svetlo v nás, podvedome umožníme aj ostatným ľuďom zažiariť. Keď sa oslobodíme od svojho vlastného strachu, naša prítomnosť automaticky oslobodí ostatných!”

Zdroj: Biblia ( 10.07.2016 )

↖ VRÁTIŤ SA SPÄŤ HORE
Ozrejmime si to:


Život je pre mňa jedno fascinujúce a úžasné dobrodružstvo. Baví ma objavovať princípy, podľa ktorých funguje. Veľa ľudí tieto princípy pozná. Stále tu boli a stále sú. Nezaškodí si ich však pripomenúť…

 1. Dávaním ešte nikto neschudobnel. Schudobneli naopak tí, čo boli naučení iba brať.
 2. Nikdy neštvi človeka, ktorý ti pripravuje jedlo :)
 3. Času v živote nie je až tak veľa, ako sa v dvadsiatke zdá.
 4. Peniaze nekazia charakter, iba odhaľujú vlastnosti, ktoré už človek má.
 5. To, ako využívaš svoj čas je odrazom toho, ako by si využil peniaze. Keď preflákaš čas, preflákal by si aj peniaze. Z toho dôvodu ich (ne)máš.
 6. Ak nemáš vlastné sny, tak budeš celý život pracovať pre ľudí, ktorí ich majú.
 7. Kým si pravda ešte len zaväzuje šnúrky, tak klamstvo stihne obehnúť polovicu sveta.
 8. Nič čo skutočne stojí za to sa nezískava jednoducho.
 9. Tvoje ÁNO má cenu iba vtedy, keď vieš povedať NIE.
 10. Nepočúvaj čo druhý hovorí, radšej sleduj čo robí.
 11. Človek môže mnohokrát zlyhať, ale zúfalcom sa stáva, až keď začne obviňovať druhých.
 12. Nie všetko čo stratíme je stratou.
 13. Väčšina ľudí nestojí o slobodu, pretože sloboda znamená zodpovednosť a zodpovednosti sa ľudia boja.
 14. Drinu neoklameš. Vráti ti toľko, koľko si do nej investoval.
 15. Život sa nezlepší náhodou. Zlepší sa, keď sa zmením ja.
 16. Loď v prístave je v bezpečí. Ale kvôli tomu sa lode nestavajú.
 17. Ľudia súcitia so smoliarmi, ale nasledujú víťazov.
 18. S budíkom je lepšie nevyjednávať.
 19. Dnes sa neplatí za dosiahnuté vzdelanie a titul. Platí sa za hodnotu, ktorú mám na trhu práce.
 20. Len ľudia, ktorí spia nerobia žiadne chyby.
 21. V šachu vyhráva ten, kto vie predvídať na čo najviac ťahov dopredu. Rovnako to je aj v živote.
 22. Život je maratón, nie stometrový šprint.

Zdroj: Autor: gulraw ( 22.03.2015 )

↖ VRÁTIŤ SA SPÄŤ HORE
25 životných rád:

 1. Ak sa ti niečo páči, povedz to.
 2. Ak sa ti niečo nepáči, povedz to.
 3. Ak ti niekto chýba, zavolaj mu.
 4. Ak niečomu nerozumieš, opýtaj sa.
 5. Ak sa chceš s niekým stretnúť, pozvi ho.
 6. Ak niečo chceš, popros.
 7. Nikdy sa nehádaj.
 8. Ak chceš, aby ťa ľudia chápali, vysvetľuj.
 9. Ak si sa previnil, povedz to priamo a nehľadaj výhovorky.
 10. Mysli na to, že každý má svoju pravdu a tá sa nemusí zhodovať s tvojou vlastnou.
 11. Nestýkaj sa so zlými ľuďmi.
 12. Najdôležitejšia v živote je láska. Všetko ostatné sú zbytočnosti.
 13. Naše problémy sú iba v hlave.
 14. Okolitý svet nie je ani dobrý ani zlý – je mu úplne jedno či existuješ.
 15. Z každej udalosti sa snaž v živote získať pre seba niečo užitočné.
 16. Nebuď suchár.
 17. Pamätaj, že nikomu nie si nič dlžný.
 18. Nezabudni, že nikto ti nie je nič dlžný.
 19. Neľutuj ani čas, ani peniaze, ktoré minieš na šťastie zo spoznávania sveta.
 20. V živote sa spoliehaj vždy iba sám na seba.
 21. Ver svojim pocitom.
 22. K ženám ( v podstate aj k mužom ), rovnako ako k deťom, buď trpezlivý a trochu zhovievavý.
 23. Ak máš zlú náladu, tak sa zamysli nad tým, že keď umrieš, nebudeš mať ani tú.
 24. Ži dnes, pretože včerajšok už nie je a zajtrajšok ani nemusí byť.
 25. Pmätaj, že dnešok je ten najvzácnejší deň.

Zdroj: Síla Myšlení - tibetský mnísi ( 20.06.2014 )

↖ VRÁTIŤ SA SPÄŤ HORE
Akékoľvek použitie obsahu, vrátane prevzatia článkov, obrázkov (okrem referencií) alebo ich častí, je povolené. Šírte informácie z tejto stránky, ako len chcete.